U Boskovic se objevil obří ornament v obilí

30.06.2014 12:02

CT24: Boskovice – Na poli u Boskovic se v noci na sobotu objevil obrazec obřího kruhu s hvězdou a ornamentem uprostřed. Po pachatelích pátrá policie. Kruh v obilí zabírá plochu 6 000 metrů čtverečních. Škoda na úrodě soukromého zemědělce se odhaduje na 20 000 korun.

"Mimozemské civilizace i působení vzdušných vírů jsme zatím z vyšetřování vyloučili," řekla s úsměvem mluvčí policie Iva Šebková. Pachatelé jsou podezřelí z trestného činu poškozování cizí věci. Fotografie obrazce zveřejnila policie a jsou i na webu boskovické radnice.

"Obilí není polámané, ale je jen ohnuté až k zemi. Z kruhu se stala atrakce. Míří k němu spousty lidí," řekl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma. Podařilo se mu vytvořit letecké snímky kruhu z takzvané kvadrokoptéry, což je v podstatě dálkově ovládaný model vrtulníku. Fotografie vznikly ve výšce asi 60 metrů.

"Pán, který bydlí nedaleko, procházel tímto místem v pátek ve 22:00, kdy kruh v obilí ještě nebyl. V sobotu ráno kolem 10:00 jej našel, když šel fotit přírodu," dodal mluvčí.

Poslední kruh v obilí se na Blanensku objevil v srpnu 2010, a to nedaleko Skalice nad Svitavou. I tehdy se hovořilo o tom, že je dokonale propracovaný. Jak vznikl, se nepodařilo zjistit.

Vznikem kruhů v obilí se řadu let zabývají i vědci. Zatímco milovníci tajemna je připisují mimozemským civilizacím, odborníci diskutují o tom, zda je nemohou vytvářet vzdušné proudy, a jiní se domnívají, že jsou výtvorem lidí, kteří si touto formou dělají dobrý den z jiných.

  • Obrazec v poli u Boskovic
    Obrazec v poli u Boskovic
  • Obrazec v poli u Boskovic
    Obrazec v poli u Boskovic